Mobilne
kioski multimedialne

Uatrakcyjnij ekspozycję produktu, zwiększ zaangażowanie klientów i sprzedaż,
dzięki zastosowaniu multimedialnych kiosków z dedykowaną aplikacją mobilną.

Kolorowa Polska – akcja ambientowa Dekoral Fashion

„Kolorowa Polska” to ogólnopolska akcja badawcza, która ma pomóc poznać preferencje kolorystyczne Polaków. Marka Dekoral Fashion bada upodobania kolorystyczne w kontekście ich miejsca zamieszkania, płci, wieku oraz skojarzeń. Z początkiem maja odbył się drugi etap akcji, który obejmował działania ambientowe, na początku w Warszawie (Dworzec Warszawa Centralna, 8-14 maja), a następnie we Wrocławiu (Magnolia Park, 3-9 czerwca).

Na Dworcu Centralnym oraz w Magnolii Park we Wrocławiu pojawiła się duża instalacja świetlna o wymiarach 3x3x3 m (45 m2 powierzchni świecącej). Była ona głównym elementem drugiego etapu akcji badawczej „Kolorowa Polska”, która ma na celu poznanie preferencji kolorystycznych Polaków. Kubik reagował na myśli osób, które były podłączone pod encefalograf, odczytujący myśli i uczucia badanych na podstawie fal EEG mózgu.

mobi stand 3

Osoby zainteresowane udziałem w badaniu mogły usiąść na fotelu gdzie zostały podłączone pod urządzenie, które rozpoznaje emocje na podstawie pomiaru aktywności mózgu. W badaniu można było wyróżnić dwa skrajne stany medytacji oraz ekscytacji. Pomiędzy nimi wyszczególniono 11 stanów pośrednich. Do każdego z nich przypisany był kolor z palety fashion collection marki Dekoral Fashion. Badanie trwało 30 sekund następnie zliczany był wynik według opracowanego przez agencję Biuro Podróży Reklamy algorytmu. Po badaniu określony zostawał uśredniony wynik, najlepiej oddający stan badanej osoby. W trakcie pomiaru kubik świecił kolorami, odpowiadającymi różnym stanom osób badanych. W sumie można było zaobserwować 11 różnych kolorów. Podczas badania aktualizowana była infografika, która przedstawiała portret emocjonalny badanych osób. Dane z badań zostały włączone do wszystkich wyników zbieranych w akcji badawczej „Kolorowa Polska”.

Oprócz wspomnianej instalacji, osoby które odwiedzały stoisko mogły zagrać w grę elektroniczną. Polegała ona na zapamiętaniu w ciągu 20 sekund kolorów z palety fashion collection Dekoral Fashion, które wyświetlały się na ekranie telewizora, lub mobilnego kiosku interaktywnego Mobi-Stand. Następnie, w ciągu kolejnych 60 sekund użytkownik starał się uzyskać jak największą liczbę poprawnych połączeń kolorów i ich nazw. Udział w badaniu i zawodach był bezpłatny i dostępny dla wszystkich osób, które w dniach 8-14 maja pojawiły się na dworcu Warszawa Centralna lub 3-9 czerwca w Magnolii Park we Wroclawiu.
Podczas trwania akcji zbadane zostały kolory wnętrz ponad 6500 Polaków.

Koncepcja i realizacja: Biuro Podróży Reklamy