Mobilne
kioski multimedialne

Uatrakcyjnij ekspozycję produktu, zwiększ zaangażowanie klientów i sprzedaż,
dzięki zastosowaniu multimedialnych kiosków z dedykowaną aplikacją mobilną.

Kioski multimedialne na targach Motor Show

Jeśli zapytalibyśmy miłośnika czterech kółek o najważniejsze wydarzenie branży motoryzacyjnej w Polsce, takie „top of the top”, bez wątpienia wskazałby targi Motor Show w Poznaniu, które z roku na rok skupiają coraz większą ilość wystawców i cieszą się coraz większym zainteresowaniem uczestników. Edycja tegoroczna to ponad 200 stoisk wystawienniczych, zajmujących łączną powierzchnię 50 000 mkw w 10 pawilonach, oferujących wachlarz atrakcji blisko 100 000 zwiedzających. Wśród nich nie brakowało takich marek jak Lamborghini, Mercedes-Benz, Porsche, Maserati, Lexus, Rolls-Royce. To właśnie stoiska dwóch z tych znakomitych marek – Porsche i Mercedes-Benz, były wzbogacone o mobilne kioski Mobi-Stand, cieszące się równie dużym zainteresowaniem jak samochody, które prezentowano.

IMG_2924

Porsche wystawcą roku

Warto wspomnieć, że Porsche Polska otrzymało nagrodę dziennikarską za najlepsze stoisko targowe, a Porsche Macan otrzymał nagrodę za najlepszą premierę podczas Poznań Motor Show 2014. Chcemy wierzyć, że jednym z elementów, które miały wpływ na wysokie noty, był nowoczesny sposób prezentacji poszczególnych modeli, możliwy dzięki wykorzystaniu kiosków Mobi-Stand wyposażonych w dedykowaną aplikację przygotowaną specjalnie na tę okazję przez Witchcraft Studios. Jak wszystko, co sygnuje swoim znakiem marka Porsche, interaktywne kioski informacyjne postawione obok samochodów, cechowały się nowoczesnym designem, bezkompromisową jakością i niezawodnością, a ich minimalistyczna, elegancka linia, świetnie korespondowała ze stylem wypracowanym przez producentów samochodów.

Kioski multimedialne, infokioski na targach Motor Show Poznań

Mobi-Prezenter na stoiskach Porsche i Mercedes-Benz

Kluczową rolę odgrywało tutaj jednak coś innego, a mianowicie to, jakich informacji dostarczały aplikacje. Osoba zainteresowana danym modelem samochodu w łatwy sposób mogła poznać wszystkie parametry techniczne, począwszy od zużycia paliwa w poszczególnych cyklach jazdy, aż po dokładne parametry tego co skrywa pod maską. Dodatkowo, użytkownik mógł obejrzeć film promocyjny lub prezentację multimedialną danego modelu, zawierającą najważniejsze cechy wyróżniające go spośród gamy modeli samochodów. Wreszcie, jeśli był zainteresowany zakupem, aplikacja informowała go o cenie, oraz o tym, z jaką miesięczną ratą powinien się liczyć w przypadku wzięcia kredytu.

Kioski multimedialne, infokioski na targac hmotor Show w Poznaniu

Siła, której nie sposób się oprzeć

Targi Motor Show w Poznaniu znane są nie tylko z rynkowych debiutów perełek motoryzacji. Tym, co je wyróżnia spośród innych tego typu wydarzeń na świecie, są hostessy, których wrodzony słowiański wdzięk stanowi doskonałe uzupełnienie pokazu i przyciąga niejedno męskie spojrzenie. Oszałamiające hostessy obsługujące stoisko Porsche były dodatkowo uzbrojone w tablety iPad z aplikacją ankietową opracowaną przez Witchcraft Studios, przy pomocy której badały preferencje uczestników oraz zbierały dane kontaktowe do osób zainteresowanych jazdą próbną wybranym modelem samochodu. Siła przyciągania była tak mocna, że swoje dane pozostawiło kilkaset osób.

Kompleksowa obsługa

Wszystkie trzy aplikacje zostały przygotowane na platformę iOS. Łączny czas realizacji wynosił dwa miesiące. Po stronie zespołu Witchcraft Studios leżało zaprojektowanie i przygotowanie dwóch aplikacji dla marki Porsche oraz jednej aplikacji dla marki Mercedes, dostarczenie i montaż mobilnych kiosków Mobi-Stand oraz zapewnienie suportu technicznego.